Historie školky

První zmínka je z roku 1950 - původně žňový útulek, který se v roce 1952 změnil v celodenní jednotřídní mateřskou školu. Tato MŠ sloužila do konce školníhu roku 1978/1979. Jelikož byly prostory nevyhovující, byla v novém školním roce 1979/1980 otevřena nová MŠ, která byla opět jednotřídní. Při výchovné činnosti se pedagogické pracovnice zaměřují na hudebně pohybové činnosti, logopedickou prevenci a ekologii.
V červnu 2009 proběhl den otevřených dveří, kterým se zároveň oslavovalo 30. výročí mateřské školy. V průběhu let docházelo ke změně personálu MŠ. Škola vychází ze vzdělávacího programu „Já s písničkou jdu jako ptáček“ – důraz kladen na pohybové činnosti a na ekologii. Spolupráce je navázána s okolními MŠ a to s Uhřínovem, Lavičkami, ale také se ZŠ Měřín.