Informace o nás

Budova MŠ se nachází v klidném prostředí - na konci vesnice, směrem na Kochánov. V blízkosti jsou nové rodinné domy, fotbalové hřiště a velmi pěkná příroda, která je využívána k častým vycházkám. Za negativum považujeme dálnici v blízkosti MŠ. Budova MŠ je přízemní - jednotřídní. Kapacita je 28 dětí. MŠ navštěvují děti ze Stránecké Zhoři a spádových obcí Kochánov, Nové Zhoři a Frankův Zhořec.
Třída (herna) je dostatečně prosvětlená, je oddělena od dětské ložnice sestavou nábytku, dále je zde sociální zařízení, školní kuchyně, ředitelna, kancelář vedoucí školní jídelny a šatna.Ložnice je stabilní, lehátka zůstávají rozložená pro odpolední odpočinek. Nábytek a hračky jsou uspořádané tak, aby byly dětem dostupné a dle finančních možností jsou doplňovány a obměňovány.
K MŠ patří také velmi pěkná zahrada, kde se nachází altán s hračkami, pískoviště a od roku 2012 je vybavena novými zahradními prvky - skluzavkou, houpačkami, opičí dráhou a tabulí.
MŠ prošla několika rekonstrukcemi - poslední v roce 2013 - zateplení MŠ a zhotovení fasády.

Obec Stránecká Zhoř,
Stránecká Zhoř 35,